Klímaklub

  • A betűméret növelése
  • Alapértelmezett betűméret
  • A betűméret csökkentése

9. klub (2010. június)

E-mail Nyomtatás PDF

Gödöllői klíma-klub

2010. június

Nyári szünet előtti utolsó klíma-klubunkat június 16-án, szerdán tartottuk a Regina Házban.

A klubban többek közt a következő dolgokról beszélgettünk:
- hogyan folytassuk a klubot ősztől? változtassunk valamiken?
- a helyi gazdaság szerepe változó klímájú világunkban – ebben nagy örömünkre vendégünk volt Nagy Gábor, aki aktívan szervezi a gödöllői közösségi pénzrendszert, amelyről áprilisi hírlevelünkben bővebben olvashattak:

„Mi Piacunk” Gödöllőn

A Mi Piacunk egy internetes szívességbank kezdeményezés a Pilisi Csereklub gödöllői csoportja. A kezdeményezés célja az alapvető létforrások hozzáférésének töretlen biztosítása a résztvevő családok számára, egyre bizonytalanabbá váló szociális viszonyrendszer közepette. Eszköz a helyi pénz használata, mely pénzhiányos pénzügyi helyzetben is lehetővé teszi a gazdasági forgalmat a résztvevők között.

Egy helyi (vagy komplementer, a hivatalos fizetőeszköz forgalmat kiegészítő) közösségi pénz alkalmazásáról van szó. Sokféle helyi pénzrendszer működik ma Magyarországon, a gödöllői kezdeményezés elindítói a Pilisi Korona Csereklub infrastruktúráját tartják legalkal-masabbnak felhasználni.

A mi piacunk tagjai kizárólag magánszemélyek lehetnek, akik belépnek a szívességbankként működő Csereklubba, és saját szolgáltatásaikat, használt, vagy felesleges holmijaikat felkínálják a csereklub közösségének a helyi pénz (jelen esetben a Pilisi Korona) ellenében. A bevételek és kiadások egyenlegét a Csereklub már működő adatbázisában lévő számlán tartják nyilván.

További információ: http://www.koronakor.hu/pilis.php

A Gödöllői klíma-klub elindítását az Európai Bizottság 7. kutatás-fejlesztési keretprogramja támogatta a „Changing Behaviour” program keretében.

 

 

 

 

Klíma klub tagsági oklevél minta.

 

Hungarian (formal)English (United Kingdom)

Kapcsolat